Dünyaca Ünlü 2 Şirket, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Son zamanlarda, bir altcoin projesi önemli ortaklık haberleri dikkat çekti. Polygon (MATIC), Güney Kore’nin oyun devi Nexon ve İsviçreli emtia ticaret şirketi Muff Trading AG ile ortaklık kurdu. İşte detaylar…

Popüler altcoin, Nexon’un MapleStory evreninde kullanılacak

Güney Koreli oyun stüdyosu Nexon, popüler NFT oyunu MapleStory Universe’ün oyun içi tekliflerini desteklemek için bir Polygon süper ağı çalıştıracak. Özel bir Polygon süper ağı, Nexon’un çevrimiçi oyunların karmaşık gereksinimlerini karşılamak için bir Blockchain özelleştirmesine olanak tanır. 180 milyon kayıtlı kullanıcıyla MapleStory, Nexon’un en başarılı oyunlarından biri oldu. Kullanıcılar, MapleStory’nin para biriminin geçerli sürümüyle birbirlerinden ürün satın alır veya satar.

Bununla birlikte, Polygon süper ağı, oyuncuların ekosistem genelinde çeşitli faydaların veya faydaların kilidini açmak için oyun yoluyla NFT öğeleri kazanabilmesine ve toplayabilmesine olanak tanıyacak. Polygon süper ağı, geliştiricilerin mevcut uygulamalar için özel ağlar oluşturmak için kullanabilecekleri özelleştirilebilir, modüler ve genişletilebilir bir Blockchain yığınıdır. Polygon’un yerel MATIC tokenı son 24 saatte yüzde 5’lik bir artış ile 1.14 dolardan el değiştiriyor.

Polygon, önemli bir işlemde kullanıldı

Diğer yandan, Blockchain tabanlı bir borçlanma senedi protokolü olan Obligate, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Polygon Blockchain’i kullanarak ve herhangi bir banka olmadan ilk tahvil ihracını gerçekleştirdiğini duyurdu. İhraççı, Güney Amerika’dan değerli metaller ve ham maddeler tedarik etme konusunda uzmanlaşmış, İsviçreli bir fiziki emtia ticaret şirketi olan Muff Trading AG idi. Muff, Obligate’in pazar yerini kullanarak tokenize şirket tahvilleri sattı. Firmalar, borç ihracının boyutunu ve şartlarını açıklamadı.

Geliştirme, Obligate’in platformunu 27 Mart’ta daha geniş bir kitleye açmasından önce geliyor. İsviçre’de bir finansal aracı olarak düzenlenen Obligate, şirketlerin bankalara güvenmeden Blockchain teknolojisini kullanarak tahvil ve ticari kağıt ihraç etmelerine olanak tanıyor. Akıllı sözleşmelerin verimliliğini ve geleneksel finans düzenlemelerini birleştirir. İhraççı kuruluşlar, düzenlemelere uymak için katılımdan önce müşteri tanıma (KYC) kontrollerinden geçmelidir.

Yatırımcılar, kripto cüzdanlarında tahvili temsil eden, vade sonunda ödeme alma hakkını veya bir temerrüt durumunda teminatı taşıyan ERC-20 tokenlarını alırlar. Gelişme, merkezi olmayan finansta (DeFi) borç piyasalarının çoğaldığını vurguluyor ve işletmeler ve sofistike yatırımcılar için gerçek dünya finansal hizmeti sunan kripto piyasalarının en son örneği. Geçen ay, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Alman sanayi devi Siemens, Polygon’da bir yıl vadeli 64 milyon dolarlık tahvil ihraç etti.

Tahvil piyasası en büyük piyasalardan biri

Obligate’in CEO’su Benedikt Schuppli, “Tahvil piyasası en büyük finansal piyasa, ancak yalnızca büyük şirketler için iyi çalışıyor” dedi. Shuppli, Blockchain tabanlı protokoller aracılığıyla borç ihraç etmenin en belirgin avantajının, tahvil ihraç edenleri yatırımcılarla aracılar olmadan birbirine bağlaması, maliyetleri ve idari ücretleri düşürmesi olduğunu açıkladı. Bu, daha küçük firmaların tahvil piyasaları yoluyla finansmana erişmesine olanak tanır.

Muff Trading’in kurucusu ve CEO’su Luca Muff, şirketinin ilk kez tahvil ihraç ettiğini ve piyasalara erişmek için Obligate’i seçtiğini söyledi. “Orta ölçekli bir emtia traderı olarak, bu günlerde geleneksel bankalarla çok zorlu bir ortam” dedi. Obligate, ihraççı tarafından ödenen borcun büyüklüğüne göre yüzde 0,5 ihraç ücreti keser. Muff’ın ihracı Circle’ın USDC stablecoin’i kullanılarak finanse edildi. Borç, 200 milyar dolarlık varlığa sahip bir finansal hizmetler şirketi olan ve Obligate’in bir ortağı olan Apex Group’ta tutulan varlıklarla güvence altına alındı.

Obligate’in bir Polygon’u kullanma tercihi, Blockchain’in kurumsal sermaye için artan cazibesini gözler önüne seriyor. Yatırım yönetimi şirketi Hamilton Lane, bu yılın başlarında Polygon’da tokenize edilmiş fonları açarken, bir DeFi borç protokolü olan Clearpool, önümüzdeki aylarda kurumsal platformu Prime’ı yalnızca Polygon’da açmaya hazırlanıyor. Obligate; Blockchange Ventures, Earlybird Venture Capital ve SIX Fintech Ventures’tan 4.5 milyon dolarlık bir yatırım aldıktan sonra bu yılın başlarında Circle Ventures’tan 4 milyon dolar topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir