Merdan Yanardağ’dan anket iddiası: Saray’da panik var; yaptırdıkları ankette Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a fark attı

Gazeteci Merdan Yanardağ, Cumhurbaşkanlığı’nın Genar Araştırma’ya cumhurbaşkanlığı seçimi için özel anket yaptırdığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzde 53, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise yüzde 42’de kaldığını iddia etti. 

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ, Cumhurbaşkanlığı’nın Genar Araştırma Şirketi’ne anket yaptırdığını öne sürdü.

Tele1’de yayınlanan “18 Dakika” isimli programda söz konusu anketin sonuçlarını aktaran Yanardağ, şunları kaydetti: 

“Genar’ın, Saray için yaptığı bir araştırma var. Yalanlarlarsa, belgeleriyle araştırmayı ortaya koyarım. Saray’da çok az bilinen bir araştırma, herkese gösterilmemiş.Yüzde 53 Kılıçdaroğlu, yüzde 42 Erdoğan, yüzde 5 de diğer adaylara dağılıyor. 

Eğer Saray için, Erdoğan için iktidar yanlısı Gener gibi bir firmaya böyle bir araştırma yaptırılmışsa, hadi buna iddia diyelim, emin olun Kılıçdaroğlu en az yüzde 65’tir, Erdoğan da yüzde 40’ın altındadır. Saray’da şu an panik var. 

Sandıkta yenilmiş hiçbir iktidar bırakın yönetimi terk etmemeyi bir bekçiye bile emir veremez. Kimse onlar için kendisini harcamaz. Bütün mesele sandığa gitmek, sandıkları korumak, oy çuvallarını korumak, ilçe ve il seçim kurullarını boş bırakmamak ve YSK üzerinde toplumsal bir denetim oluşturmaktır.”


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir