NBA Yıldızı Ja Morant Canlı Yayında Silah Şovu Yapınca Kadrodan Men Edildi!

Basketbol severlerin yakından takip ettiği takımlardan biri olan Memphis Grizzlies takımının oyuncularından bir tanesi, yaptığı hareketle resmen kendi bacağına sıktı. NBA’in sevilen isimlerinden Ja Morant, Instagram hesabında canlı yayın yaparken elinde silah tutmasıyla herkesi şoke etti. Ünlü basketbolcunun bu davranışının karşılığı, kadro dışı bırakılmak oldu İşte detaylar…

NBA’in yıldız oyuncularından Ja Morant, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir video yüzünden takımından ceza aldı.

Amerikan Basketbol Ligi Batı temsilcilerinden Memphis Grizzlies formas giyen, aynı zamanda All Star oyuncularından biri olan 23 yaşındaki Morant, Instagram hesabında canlı yayın yaparken elinde silah vardı.

Bir mekanda eğlendiği anları kayıt altına alan Morant, dans ederken çektiği videonun bir bölümünde elindeki silahı kendini izleyenlere gösterdi.

Bu durumun üstüne kulüpten 2 maç ceza yedi. Morant’ın videosunda silah gözükmesi sebebiyle NBA yönetimi konuya ilişkin soruşturma başlattı.

Aynı zamanda NBA yönetimi, 2019 yılından itibaren takımda yer alan Ja Morant’ın kadro dışı bırakıldığını açıkladı.

Ja Morant bu durumun üstüne Amerikan basınına yazılı bir açıklama göndererek özür diledi. “Eylemlerimle ilgili tüm sorumluluğu alıyorum. Hayal kırıklığına uğrattığım ailem, takım arkadaşlarım, antrenörlerim, taraftarlar, iş ortaklarım, Memphis kenti ve kulübümden özür dilerim.”

NBA ile 4 yıl geçiren Morant, All Star kadrosuna 2 kez seçilmişti. Kendisi 2020 yılında “Yılın Çaylağı” ve 2022 yılında ise “Yılın En İyi Gelişme Gösteren Basketbolcusu” ödüllerini almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir