Yağış Uyarıları Sonrası Gecenin Bilançosu: Yumurta Büyüklüğünde Dolu Yağdı, Ev ve İş Yerlerini Su Bastı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün yaptığı kuvvetli yağış ve fırtına uyarıları ardından gece saatlerinde yurdun farklı bölgelerinden olumsuz haberler geldi. Yağışlar; Sivas, Isparta, Samsun ve Giresun’da etkili oldu.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan bunaltıcı sıcaklıkların ardından yurtta mevsim normallerine dönen hava, bu sefer kuvvetli yağışlarla vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Ülkenin farklı bölgelerinde yaşanan kuvvetli yağışlardan etkilenen iller şu şekilde ⬇️

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde yumurta büyüklüğünde yağan dolu evlerde ve araçlarda maddi hasara neden olurken, sokakta yaşayan hayvanları da telef etti.

Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut ilçelerinde hasarın büyük olduğunu belirterek, “Ev ve araçlar hasar gördü. Sokak hayvanları telef oldu. Gündüz gözüyle hasarın gerçek boyutunu göreceğiz” dedi.

Altınyayla sakinleri bugüne kadar bu kadar etkili bir dolu yağışıyla karşılaşmadıklarını söyledi. ?

Samsun’da meydana gelen sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yolların kısa sürede göle dönmesi üzerine sürücülere zor anlar yaşadı.

Belediye ekipleri, şiddetli yağış sonrası tıkanan rögarları açmak ve yağmur suyunu tahliye etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun’da metrekareye 132 kilogram yağış düştüğü belirtilirken, caddeler ve sokaklar göle döndü. Suların bir anda yükselmesiyle araçlarında mahsur kalanları kurtarmaya çevredeki vatandaşlar yetişti.

Yağış nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu’nun liman ve Keşap durağı mevkilerinde su birikintisi oluştu. Ordu ve Trabzon yönlerine bir süre ulaşıma kapanan yol, yapılan çalışmaların ardından kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

Isparta’da etkili olan sağanak sonrası Yalvaç ilçesinde bir evi su basarken, çöken asfalta lastikleri sıkışan araç çekici tarafından çıkarıldı.

Kentte etkili olan sağanak yağışın verdiği hasar vatandaşlar tarafından kaydedildi. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x