Demet Akalın’ın Instagram’da Paylaştığı Giderli Söz Psikolojisi Bozuk Olan Dilan Polat’a Gönderme miydi?

Polat ailesinin tutuklanması magazin gündemindeki herkesin dilinde geziyor. Herkes farklı bir yorumda bulunurken, yapılan paylaşımlarda isimleri geçmese bile onlardan bahsedildiği düşünülüyor. Dilan Polat’ın bu davranışlarının psikolojik arka planı incelendikten sonra Instagram hikayesinde bir yazı paylaşan Demet Akalın, ‘Dilan’a mı gönderme yapıyor?’ diye düşündürttü.

1 Kasım günü gözaltına alınan Dilan Polat, Engin Polat ve beraberindeki 12 kişi hakkında 4 Kasım günü tutuklama kararı çıktı.

Kara para aklama, vergi kaçırma, yasa dışı bahis siteleri ve bu minvalde birkaç suç iddiası altında incelenmeye alınan Polat ailesi ve yakınları, soruşturmanın sonunda tutuklandı. Henüz davaları görülmese de Silivri Cezaevi’ne götürülen zanlılar hakkında birbirinden farklı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bu süreçte sosyal medyada bir kesim Dilan Polat’ı savunmaya devam ederken, diğer kesim tam tersi görüşte. Aynı şekilde psikologlar, bu ikilinin gösterişli hayatlarını sergiledikleri davranışların alt metinlerini yorumladı.

Uzmanlar Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin lüks ve gösteriş içindeki şaşalı hayatını neden bu denli göz önünde yaşadıklarını değerlendirdi. Dilan Polat’ın para konusundaki yorumlarını, kendini eleştirenlere tabiri caizse ‘sokak ağzı’ ile verdiği cevapları ve pek çok detayı ince ince işlediler. Uzman psikolog Cemre Soysal ise herkesin merak ettiği ‘Neden?’ sorusuna cevap verdi.

Dilan Polat’ın arkadaşı Sevim Alan da, Dilan Polat’a ilaç vererek bağımlı hale getirildiği iddiasını sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Ardından Dilan Polat’ın emniyette ‘Sinir hastasıyım, antidepresan lazım.’ dediği öğrenilmişti.

Aynı zamanda Polat’ın avukatı da “Dilan Polat’ın psikolojisi bozuk.” açıklamasında bulundu. Demet Akalın’ın sosyal medya hesabında yaptığı son paylaşım da bu duruma gönderme olarak algılandı.

Hatırlarsanız Demet Akalın daha önce Dilan Polat hakkında ilk kez açıklamada bulunmuştu. Yıllar önce Demet Akalın’ın fotoğrafçılığını yapan Polat için ‘Dilan böyle bir kız değildi. Sonra birtakım şeyleri hissettiğim için uzaklaştım. Benimle ve Hira’yla dalga geçen videolar yaptı, benim için orada bitti.’ demişti.

Yaşananların ardından Demet Akalın, Instagram hikayesinde “Her şeyin altında psikolojik sorunlar aramaktan vazgeçsek biraz.” yazan bir tweetin ekran görüntüsünü paylaştı.

Akalın’ın bu paylaşımı, Dilan Polat’a gönderme olarak algılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x