Fatih Camii’nde imamı yaralayan saldırgan adliyeye sevk edildi

Fatih Camisi’nde dün akşamki bıçaklı saldırının ardından güvenlik görevlilerince yakalanarak polis ekiplerine teslim edilen şüpheli Ö.S’nin İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

Şüpheli Ö.S. polis ekiplerince Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Ö.S. hakkında daha önce “kasten yaralama” suçundan kaydı bulunduğu, 2028 yılına kadar da kayıtlı av tüfeği ruhsatı olduğu belirlendi.

Öte yandan, şüphelinin babası Hüseyin S. de ifade işlemleri için Bursa’dan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne geldi. İfadesinde oğlunun 2012’de evlenip 2019’da boşandığını, daha sonra bir evlilik daha yapıp eşinden ayrıldığı için sorunlar yaşadığını belirten Hüseyin S, son aylarda ise işlerindeki bozulma nedeniyle kendisini dini konulara verdiğini anlattı.

Bu arada şüphelinin tek başına Bursa’dan kendi aracıyla Fatih Camisi’ne geldiği öğrenildi.

Fatih Camii İmamı Galip Usta ve bir kişiyi bıçakla yaralayan saldırgan ile ilgili başlatılan soruşturma sürerken, zanlının olayda kullandığı bıçağı nereden temin ettiği araştırılıyor.

Edinilen bilgiye göre, Fatih Camii İmamı Galip Usta ve cemaatten bir kişiyi bıçakla yaralayan saldırgan Ömer Salgın ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki işlemler süren saldırganın, polise ifade vermekten kaçındığı öğrenilmişti.

Baro avukat tahsis etti

Olayla ilgili yürütülen çok yönlü soruşturma devam ederken, saldırganın babası Hüseyin S.’nin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliğine getirildiği öğrenildi. Oto yedek parça üzerine faaliyet gösterdiği belirlenen baba Hüseyin S.’nin emniyette verdiği ifadede, “Oğlum iki kez evlendi, boşandı. Kendi halinde biriydi ” dediği öğrenildi. Bu arada polise herhangi bir ifade vermeyen saldırgan için İstanbul Barosundan bir avukat tahsis edildiği kaydedildi.

Polis bıçağın izini sürüyor

Polis, failin olayda kullandığı bıçağı kim ya da kimlerden temin ettiğini araştırıyor. Olayın meydana geldiği Fatih Camisi ve çevresindeki tüm güvenlik kamera görüntüleri inceleniyor. Hususi aracıyla dün sabah saatlerinde Bursa’dan İstanbul’a geldiği saptanan Ömer S.’nin, ilerleyen saatlerde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x