Ralli İşaretleri! Hangi Altcoinler Parlıyor?

Bitcoin ve altcoinler ile dolu bir sektörde hangi kripto para birimlerinin parlayacağını kestirmek zor. Ancak üç altcoin için ralli işaretleri var. Bakalım detaylara.

Altcoinler içinde Polkadot parlıyor

Altcoinler içinde Polkadot (DOT) fiyatı art arda üç ay boyunca azalan trend çizgisinin altında kaldı. Buna göre görünürde net bir kırılma yok. Diğer taraftan 3,90 dolar direnç seviyesinin çok önemli olduğu ortada. Başarılı bir kırılma bir yükseliş trendini tetikleyebilir. Ancak bir ret yeme DOT’u daha aşağı itecek. Direncin 4 dolar, 4,20 dolar ve 4,31 dolarda yeniden test edilmesinden önce 3,70 dolar civarına bir geri çekilme bekleniyor.

50’nin altındaki Göreceli Güç Endeksi (RSI), reddedilme olasılığının daha yüksek olduğuna işaret ediyor. Buna göre 3,70 dolara küçük bir geri çekilmeye işaret ediyor. Alıcılar bu seviyede yeniden toplanırsa, bir yükseliş trendinin başlamasına yol açacak. Bununla birlikte, hafta sonu rallisi ivme kaybederse, sıçrama zayıf olacak. Böylece altcoinler içinde Polkadot fiyatını 3,90 doların altında tutacak. Bu gidiş 3,50 dolara ve 3 dolara düşme olasılığını gündeme getirecek. Olumlu açıdan bakıldığında, 3,90 dolarlık direncin başarılı bir şekilde desteğe dönüşmesi düşüş görünümünü olumsuz etkiliyor. Buna göre DOT’un yükselişine devam etmesine ve direnç seviyelerini 4,20 dolar ve 4,31 dolarda test etmesine olanak sağlayacak.

Solana ralliye başladı

Altcoinler içinde Solana (SOL) 2023 yılı boyunca etkileyici bir performans sergilemiş durumda. Buna göre yılbaşından bugüne %195’lik getiri sağladı. Böylece Bitcoin’in %82’sini ve Chainlink’in %70,52’sini geride bıraktı. FTX iflas işlemleriyle ilgili endişelere rağmen, Solana’nın dayanıklılığı ve üstün performansı dikkat çekiyor. Altcoinin büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermesi ve FTX draması nedeniyle bundan kaçınıyor olabilecek yatırımcılar arasındaki karşıt düşünce, Solana’nın rallisinin devam edebileceğini gösteriyor. Ayrıca, SOL tokenlarının stake edilmesi ve FTX Estate’in eylemlerinden kaynaklanan olumlu temeller var. Buna göre bütün bunlar Solana’nın devam eden rallisinin arkasındaki nedenlere katkıda bulunuyor. Diğer taraftan SOL’a yönelik kurumsal ilgi onu tercih edilen bir altcoin seçeneği olarak konumlandırıyor.

İleriye bakıldığında, altcoinler içinde Solana’nın fiyatı son zamanlarda 25,86 dolar engelini aştı. Bu da güçlü yükseliş momentumuna işaret ediyor. Bu ralliyi sürdürmek için yatırımcılar fiyatı 69,79 dolara çekmek için bir sıçrama beklemeli. Ancak, Solana fiyatının 21,11 dolarlık kilit desteğe inmesi halinde, yükseliş tezi geçersiz hale gelecek. Buna göre potansiyel olarak 17,92 dolar seviyesinin yeniden ziyaret edilmesine yol açacak. Genel fikir birliği, Solana’nın bireysel yatırımcılar tarafından göz ardı edilmediği sürece Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum Classic için ralli beklentisi

Altcoinler içinde Ethereum Classic (ETC) fiyatı, Aralık 2022’den bu yana 14,70 dolar destek seviyesi ve 27,73 dolar direnç ile tanımlanan bir aralıkta işlem görüyor. Günlük grafikte azalan bir üçgen formasyonu oluştu. Buna göre bu durum yaklaşık %30’luk bir kırılma hareketi potansiyeline işaret ediyor. Bir yükseliş trendinin teyidi, 15,91 dolarlık direncin desteğe dönüşmesine neden olacak. Ayrıca 20,59 dolar civarında bir seviyeyi hedeflemesine bağlı. 14,70 ila 27,73 dolar aralığının orta noktası olan 19,99 dolar, bu yükseliş hedefiyle yakından uyumlu. Diğer taraftan yatırımcıların pozisyonlarını bu seviye civarında ölçeklendirmeyi düşünmeleri gerektiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, hafta sonu rallisi ivme kaybederse ve altcoinler içinde Ethereum Classic’in fiyatı 14,70 dolar destek tabanının altında kapanırsa, ETC düşüş eğilimi gösterecek. Böyle bir senaryoda, en son Şubat 2021’de gözlemlenen üç günlük destek olan 10,72 dolar seviyesi gelecek. Ayrıca geri çekilme olası bir tükenme ile 10,36 dolar civarına %30’luk potansiyel bir düzeltmeyi beraberinde getirecek. Piyasa konsolidasyon aşamasında olduğundan Kriptokoin.com olarak baktığımızda cazip bir risk-ödül oranı sağlıyor. Bu nedenle yatırımcılar önemli kırılma sinyalleri için 15,91 dolar ve 14,70 dolar seviyelerini yakından izlemeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x