THY 40 uçuşunu iptal etti: İşte iptal edilen seferler

Türk Hava Yolları, İstanbul’da yarın oluşacak olumsuz hava koşulları nedeniyle 40 seferin iptal edildiğini duyurdu. İptallerin İstanbul Havalimanı çıkışlı uçuşlarda olacağı, iç ve dış hatlarda gerçekleşeceği belirtildi.

THY’den İstanbul çıkışlı iptallere ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Yarın İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle, MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi)kararı uyarınca toplam 40 seferimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir.

Uçuşunuzla ilgili güncel bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

.”
İPTAL EDİLEN SEFERLER İÇİN TIKLAYIN

Türk Hava Yolları Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Marmara Bölgesi’ne fırtına uyarısından sonra seferlerinde düzenlemeye gitti.

THY, İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşullarından dolayı MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı uyarınca toplam 40 seferinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu.

Meteoroloji’den fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Cumartesi sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde rüzgarların kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-70 km/saat), pazar günü sabah saatlerinde itibaren kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) doğusunda yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x