Yaşar Yanıkyürek cinayeti sonrası taksicilerden eylem

İstanbul Sarıyer’de öldürülen taksici Yaşar Yanıkyürek’in cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından yüzlerce taksicinin eşlik ettiği konvoyla, Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürlüğü gasilhanesine getirildi. Cenazenin, Beyoğlu Yenişehir Çarşı Cami’den öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürlüğü önünde toplanarak Yaşar Yanıkyürek’in cenazesini yalnız bırakmayan taksici meslektaşları burada merhum taksici için dua edip helallik aldıktan sonra basın açıklaması yaptı. Açıklamada konuşan İstanbul Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Deniz Dündar “Bu bizim ilk cenazemiz değil görünene göre son cenazemiz de olmayacak” dedi. 

Taksicilerin seslerinin duyulmasını isteyen Dündar ”Ne yazık ki evden helalleşerek çıkıyoruz. Bir an önce yetkililerden, kabinli araç ya da başka bir çözüm bekliyoruz. Azrail’ini yanında taşıyan bir meslek grubu haline geldik. Bütün yetkililere, özellikle taksici dostu cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bu çığlığımızı, bu haykırışımızı artık duyun” dedi. Açıklamanın ardından taksi şoförleri meslektaşları için dua etti. 

“SESSİZ ÇIĞLIĞIMIZI DUYUN”

Taksiciler gece yarısı da Kadıköy’de konvoy yaptı. 

Seslerinin duyulmasını istediklerini belirten taksi şoförü Osman Balıkçı “Şu anda Göztepe köprüsü altından çıkacağız. Beşiktaş güzergahında kimseyi rahatsızlık vermeden sessiz bir protesto yapacağız. Bu sessiz çığlığımızı lütfen duyun” şeklinde konuştu. 

Balıkçı ve beraberindekiler, daha sonra seslerini duyurmak için ticari araçlarla Göztepe Köprüsü’nden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru hareket etti. 

Yaşar Yanıkyürek

YAŞAR YANIKYÜREK CİNAYETİ 

Taksi şoförü Yaşar Yanıkyürek 34 TFY 89 plakalı ticari taksisine aldığı İran uyruklu Y.B.G. tarafından Sarıyer Tarabya Mahallesi Postacı Halil Sokak’ta aracında öldürüldükten sonra yola atılmıştı. 

Emniyet ekipleri zanlı Y.B.G’yi yaptığı çalışma sonrası yakalamıştı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x